Feministyczny niezbędnik wakacyjny propozycje od Lady Pasztet

0


Feministyczny niezbędnik wakacyjny to przegląd tego, co może się Wam przydać w te wakacje. Czas festiwali wcale nie minął, przed Wami podróże, nowe znajomości, wspaniały czas. Warto zadbać o to, żeby naprawdę był beztroski, radosny i przyniósł Wam same dobre wspomnienia.

Książka lub audiobook na podróż. Często polecam Wam różne książki, ale ta pozycja naprawdę mnie ujęła. To książka Anny Brzezińskiej Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach, która zachwyciła mnie nie tylko fabułą, ale przede wszystkim tym, że wspaniale analizuje nasz dorobek kulturowy i nie tylko pokazuje, ale i objaśnia, skąd wziął się ideał kobiety, do którego po trochu wzdycha dziś konserwatywna prawica. Zresztą nie tylko prawica podatna jest na zjawisko miłości romantycznej, również nam przyda się rozpoznanie, skąd wzięły się pewne stereotypy, uogólnienia, a także powiedzenia i zwyczaje. Wspaniale się tego słucha, na pewno bardzo dobrze czyta. Fascynujący świat jagiellońskich królewien na Wawelu na pewno urozmaici Wam każdą podróż.

Odkąd zostałam zapaloną cyklistką, ilość moich gadżetów rowerowych się powiększa, ale kto by tam ronił łzy, kiedy chodzi o nasze bezpieczeństwo. Poruszając się w plątaninie dróg rowerowych czy to w mieście, czy gdzieś poza nim, warto mieć dobrze działający… dzwonek, który może czasami uczynić cuda i przegonić kilku opornych pieszych włażących na ścieżki rowerowe. Dlatego możecie zainwestować w taki, który przypomni Wam Czarne Protesty, bo jest w małe czarne parasolki

 

Wakacje to romanse, bo któż nie chciałby wakacyjnej miłości? A jeśli tak, to warto zadbać o zabezpieczenie. Jeśli podejrzewasz, że czekają Cię przelotne znajomości, warto wtedy zadbać o zabezpieczenie nie tylko przed ciążą, ale też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Masz do wyboru kilka opcji w zależności od tego, z kim zamierzasz dzielić matę, karimatę, śpiwór czy łóżko. Opcji jest kilka i w zależności od tego, z kim, jak i kiedy chcesz uprawiać seks możesz wybrać: Prezerwatywy dla kobiet albo prezerwatywy dla mężczyzn, pamiętajcie także o tym, że istnieją maski oralne! A po porady, jak uprawiać seks pod namiotem like a pro,wpadnijcie do Nat, która na proseksualnej szeroko omawia temat.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z seksem, masz dużo pytań, nie wiesz, czy to, co się dzieje, jest dla Ciebie w porządku – nie bój się pytać! Grupa Edukatorów Seksualnych nie zostawi Cię bez odpowiedzi, tak że pytaj śmiało specjalistów, zamiast czytać głupoty wypisywane na forach. W tych kwestiach zaufaj ekspertkom i ekspertom, którzy nie będą Cię oceniać i na pewno znajdą odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Szukaj bezpiecznych przestrzeni – co prawda Opener już za nami, ale ich wskazówki na stronie internetowej bardzo mi się spodobały i jest to coś, co każdy festiwal powinien u siebie mieć. Zajrzyjcie, bo warto, może coś Wam się przypomni i dodacie jakiś punkt do checklisty. Pamiętajcie także, że fundacje i stowarzyszenia feministyczne również realnie wpływają na festiwalową rzeczywistość i to one prosiły organizatorów o stworzenie miejsca bez przemocy, bezpiecznego dla wszystkich. Przybijcie im piątkę i pamiętajcie, o tym, że możecie wspierać je nie tylko raz na rok podczas wypełniania PIT-ów, ale także darowiznami przez cały rok!

Pamiętajcie o tym, że Mama zawsze mówiła, żeby zakrywać nerki i zabrać ze sobą coś z długim rękawem? Ja polecam wspaniałą koszulkę Hurmy z hasłem „Wszystkich nas nie spalicie” nie tylko pięknie wygląda, ale i wspaniale komunikuje niechcianym antyfeministycznym zalotnikom, żeby jednak nie uderzali w konkury do feministycznej czarownicy. Jeśli bardziej pociągają Was kolory, to wpadnijcie po dresiwo do Marszki, która zaserwuje Wam tropikalne lasy, papugi, flamingi i wielką zieleń, a Wy wspomożecie dziewczęce, polskie biznesy. I o to chodzi!

W żadnym dziewczyńskim bagażu nie może zabraknąć kostiumu kąpielowego, tak że wpadajcie do Uli z Galantej Lali, która Wam zrecenzuje kostium tak, że sucha nitka na nim nie zostanie. Poza tym zaglądajcie do Ulki, bo nie dość, że dziewczyna pisze jak brzytwa, to jeszcze od czasu do czasu pozwala coś wygrać! A ja podrzucam ten z Pan tu nie stał, bo jest wspaniały. Szkoda, że słońca brak…

Okulary przeciwsłoneczne to gadżet, z którym nie rozstaję się ani w zimie, ani w lecie i także Wam to radzę. Mam bardzo wrażliwe oczy i tak jak nie ruszam się na rower ani pod namiot, ani do pracy bez kremu z filtrem, tak zawsze mam ze sobą okulary. Jak je wybrać? Co zrobić, żeby pasowały nam nie tylko do twarzy, ale i do stylu życia? Ano posłuchać stylistki opraw okularowych!

Co jeszcze znajdzie się w niezbędniku? Na pewno przyjaciółki, bo te są najlepsze na dziewczyńskie wypady! My swój planujemy w sierpniu, ale jeśli chcesz poznać inne fajne dziewczyny, to nie bój się odwiedzać festiwali i szukać np. stoiska fundacji Mamy Głos, gdzie dziewczyny z chęcią pogadają, obdarują vlepką, a czasem i książką. Serio, dziewczyny, nie bójcie się innych dziewczyn i koleżankujmy się!

A wszystko możecie zaplanować, korzystając z pięknego kalendarza Ady z Rzeczovnika – tym razem jego patronką jest nasza ukochana Frida Kahlo.

 

Korekta: Artur Jachacy.

Katarzyna Barczyk
vel LADY PASZTET