O mnie

Jestem feministką, która poza pisaniem bloga jest także przedsiębiorczynią. Kocham szwedzkie kryminały, seriale z kobiecymi bohaterkami, chodzę na siłkę i biegam. Mam kota o imieniu Baltazar i mieszkam na dolnośląskiej wsi niedaleko Wrocławia.

Feminizm to mój sposób na życie, a blog, na którym jesteś nie daje prostych odpowiedzi na trudne pytania. Piszę o poważnych sprawach w lekki sposób. Pomagam zrozumieć feminizm.

Jestem członkinią Stowarzyszenia Kongres Kobiet oraz Dolnośląskiego Kongresu Kobiet. Współorganizowałam Dolnośląski Kongres Kobiet w 2015. Ukończyłam Letnią Akademię Kongresu Kobiet w 2015, a od dwóch lat mam zaszczyt prowadzić zajęcia dla innych uczestniczek tego wydarzenia. Przeprowadziłam wykład na temat współczesnego feminizmu dla Fundacji Punkt Widzenia.

Brałam udział w wizycie studyjnej organizowanej przez Polskie Biuro Komisji Europejskiej dla aktywistek i działaczek polskich organizacji pozarządowych, zajmujących się prawami kobiet.

Byłam panelistką debaty „Z widokiem na przyszłość Europy” organizowaną przez przedstawicielstwo Regionalne Komisji uropejskiej i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego. Laureatką onkursu na opowiadanie „#mójczarnyprotest” organizowanego przez Federację na Rzecz Planowania Rodziny oraz tygodnik Polityka.

Współpraca
z Lady Pasztet

Jeśli masz pomysł na współpracę to pisz na czesc@ladypasztet.com

Zastrzegam sobie prawo do recenzowania wybranych książek lub filmów. Dopuszczam współpracę barterową, jeśli wiąże się ona z fajnym pomysłem. Jestem otwarta na propozycje ze strony NGOsów: zobacz, jak wspomagałam wydanie książki Virgine Despentes „Teoria King Konga” oraz post o kampanii

Wszystkie teksty na opublikowane na tym blogu są moją własnością i nie mogą być publikowane bez mojej zgody.

Instagram @ladypasztet