PMS vol. 7, czyli co wpadło w moje feministyczne oko

0


Barbarę Stawarz-Garcia znam prywatnie, bo kiedyś miałam okazję być na szkoleniu, które prowadziła, a potem jakoś się zgadałyśmy i okazało się, że mamy kilka wspólnych punktów, które pozwalają nam od czasu do czasu wylać żal, pogadać o tym, co u nas, i upewnić się w tym, że mimo iż słyszymy i widzimy RZECZY, to jednak żadna z nas nie oszalała. O jakich RZECZACH mowa? Otóż niebagatelny wpływ na to, jak się odnajdujemy w danym środowisku, ma fakt, jak ono traktuje nas. Jeśli spojrzymy na świat reklamy i marketingu, to ma on trochę daleko do Magicznego Świata Równości. Owszem, znajdziemy tam damskie gwiazdy, którym oczywiście oddaje się hołd, ale jednak występuje pewna dysproporcja chociażby na każdej dużej konferencji. Kobiet jest mniej w tej branży i Monika Mikowska wytłumaczy Wam dlaczego. Wracając natomiast do tekstu Barbary, to pokazała ona, w jaki sposób sami marketingowcy traktują kobiety jako potencjalne klientki, a świat reklamy doskonale to udowadnia. Co więcej, Barbara jest jednym z tych przypadków kobiet, które są szalenie atrakcyjne, ubierają się w bardzo kobiecy i seksowny sposób i przez to również mają ciężko w tej branży. W końcu z taką babą, co to wygląda, ale i pyskuje, to już w ogóle nie wiadomo, co zrobić.

Otóż wyobraźcie sobie, że powstał podcast dla mężczyzn, chcących nauczyć się czegoś o feminizmie i feministkach. Nietypowa to rzecz, ale i takie męskie inicjatywy się pojawiają. Polecam, bo zawsze się cieszę, kiedy faceci chcą edukować innych facetów i zwiększać dzięki temu ilość dobra w kosmosie. Zapraszam na „Niezbędnik feministy”!

Na Spotify pojawiała się superfeministyczna playlista Feminist Friday z bardzo różnorodną muzyką, dzięki czemu każda znajdzie na niej coś dla siebie. Natomiast przy tej liście utworów wzruszenie jest gwarantowane, bo to zestawienie różnych hitów nie tylko jest przydatne w trakcie ćwiczeń na siłowni czy biegania, ale także poprawia humor w każdej sytuacji: Empowered Women Workout.

Natalia Przybysz została uhonorowana przez redakcję oraz czytelniczki Wysokich Obcasów tytułem „Superbohaterki”. Zgadzam się całkowicie, że jej odwaga jest godna podziwu i wyróżnienia. Myślę, że rozmowa Magdaleny Kicińskiej z Andrzejem Lederem jest fantastycznym uzupełnieniem oraz niejakim wytłumaczeniem tego, co spotkało piosenkarkę po wywiadzie udzielonym WO. Polecam ten tekst, bo tłumaczy pewne mechanizmy, którym się czasem dość bezwolnie poddajemy i musimy włożyć pewien wysiłek w to, aby pomyśleć o aborcji inaczej.

Aplikacja, która sprawdzi, jak często rozmówca Ci przerywa. Nie wiem, czy któraś z Was miała już styczność z brazylijską apką Woman Interrupted, ale pozwala ona na bieżąco sprawdzać, ile razy ktoś Ci przerwał. Przyznam, że nie miałam jeszcze okazji jej przetestować tak na 100%, ale czekam na takową i dam znać. Sam pomysł bardzo mi się podoba. Co więcej, aplikacja jest bardzo ładnie zrobiona wizualnie. Pobrane dane będą udostępnione online, a sama konwersacja nie jest nigdy nagrywana. Dajcie znać, czy miałyście okazję sprawdzić co i jak.

Korekta: Artur Jachacy.

Katarzyna Barczyk
vel LADY PASZTET